Karınca Akvaryumu Karınca Çiftliği Formikaryum
99

Karınca Akvaryumu Karınca Çiftliği Formikaryum

99,00 ₺
- +
Durumu:stokta var
SKU 8680041673399
none

KARINCA ÇİFTLİĞİ

KARINCA EVİ - KARINCA AKVARYUMU

KARINCA YUVASI - FORMİKARYUM

Karıncaların yaşamlarını, tünellerini ve karınca hareketlerini daha net incelemeniz için süper fırsat.

Karınca Akvaryumunuz iki ana bölümden oluşuyor. İlk Bölüm beslenme ve gezinme bahçesi. Görsellerdeki gibi bahçe kısmı kendin yap modeli, parçaları birleştiriceksiniz. Bahçenin Alt tabanının üzerine sağ, sol, ön ve arka parçaları yerleştirip, üst kapak kısmını yerleştirirken yan ve ön arka parçaları yaklaştırarak birleştirin. Parçaların üzerindeki şeffaf jelatinini çıkarmanız görüntü netliği için gerekli, jelatinlerini soyalım. Bahçe parçalarını birleştirirken bağlantı noktalarını birleşim sonrasında lastik şeritlerle sabitleyin. Birleşim noktalarının daha saglam olması için mumlu ip de kullanabilirsiniz. Bahçe kısmının üst kapağında kolayca açabileceğiniz bir kapı var. Kapıyı açıp yukarından bahçenize karınca yemi, vb cisimler bahçenizi zenginleştirebilirsiniz. Bahçe kısmına su şişesi kapağı veya başka bir kapak içersinde su eklemeyi ihmal etmeyin.

İkinci Bölüm ise karınca mağara kısmı. 11 katlı mağarada çok sayıda odacık bulunyor. Magara katları arasında 3.kat ve 8.katlarda soketlere şerit takarak mağaranın belirli katlarını kullanıma kapatmanız mümkün. Karıncalar magara yapısına alışması için ilk olarak ilk 2 katı kullanıma açın. Karıncalarınız magaraya alıstıkça 8kat veya 11kattın tamaını kulllanıma açabilirsiniz. Mağarada gerekli nemli ortamı oluşturmak için gerekli hazırlık yapıldı. YYapmanız gereken deney tuplerinden birine su soldurup, tüpün ağız kısmını sünger ile kapatıp, tupün yuvasına tüpü ters koyuyorsunuz. Tüpde su seviyesi azaldıkça tüpü tekrar doldurarak yenileyebilirsiniz.

100% Yerli Üretim olması ve ekonomik fiyatıyla çok ilgi çeken bu akvaryum çok acayip:)

Karınca Akvaryumu Boyutları: 20 x 17 x 12 cm

Kraliçe Karıncayı Nasıl Bulurum?

Nerelerde bulma şansımız daha yüksek? Her yerde karşınıza çıkabilir ama daha çok ağaçlık topraklık yerlerde, park ve park kenarlarında, bahçelerde, taşlı kaldırımlarda bulma şansımız daha yüksek. Yürüyüş yaptık karıncalar gördük ama hangisini alacağız?  Bu sorunun cevabı tabii ki "kraliçe" ama kraliçenin hangisi olduğunu anlamak önemli. Kraliçe adayları ve erkek karıncalar yuvalarından kanatlı olarak çıkarlar ve çiftleşme uçuşu dediğimiz uçuşu yaparlar bu uçuş sonrası erkek karınca dölleme işlevini yerine getirdikten sonra ölür, kraliçe adayı karınca da döllendikten sonra yere iner ve genellikle kanatlarını bırakıp kendine yeni bir koloni kurmak için uygun bir yer bulmak için etrafta hızlıca gezinir. İşte en uygunu bu sırada kraliçeyi almak ve test tüpü ortamına yerleştirmektir. Yuvadan yeni çıkmakta olan kanatlı karıncaları toplamamanızı tavsiye ederim çünkü %95 döllenmemiştir henüz yani çiftleşme uçuşunu gerçekleştirmemiştir. Kraliçelerin döllenmiş olduğunu anlamak için kanatlarını bırakmış olması gerektiği söylense de bu sadece genellemedir. Kanatlı olup döllenmiş kraliçeler de vardır. Hatta bende 1 yaşında olup ve yumurtaları olan ama hala kanatları duran 1-2 adet messor kraliçesi var Kraliçeyi bulmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz ama aslında değil, çünkü yere bakarak ve arayarak gezdiğinizde normalde gördüğünüz karıncalardan daha büyük ve çılgın gibi gezinen bir karınca zaten dikkatinizi çekecektir. Burada özellikle yeni başlayan arkadaşlarımızın düştüğü hata büyük(majör) işçiler veya erkek karıncalar ile kraliçeyi karıştırma meselesi. Kraliçeler boyut olarak hem erkek karıncalardan hem de büyük işçilerden daha iridirler arada çıplak gözle görülebilir derecede fark vardır genelde. Kafa olarak erkek karıncaların kafası ve çenesi kraliçeninkinden küçüktür, majör işçilerin ise kafa ve çenesi kraliçenin kilerden de büyüktür. Büyük işçilerin kafaları oldukça büyük olur ama abdomenleri (yani karınları yani popo bölgeleri) normal olur, erkek karıncaların da abdomenleri küçük olur ama kraliçelerin abdomeni gözle görülür şekilde büyüktür.

Kendi Yorumunuzu Yazın

YORUMLADIGINIZ URUN: Karınca Akvaryumu Karınca Çiftliği Formikaryum